Masz problem z komputerem? Zadzwoń: 786 269 041
Outsourcing IT - stała obsługa dla Twojej firmy
zapytaj o ofertę:
792 861 561
Opole, ul. Kośnego 13/1A (2 minuty od Galerii Handlowej Solaris)
You are currently viewing Dlaczego warto czyścić komputer?

Dlaczego warto czyścić komputer?

Wbrew pozorom komputer brudzi się i kurzy nie tylko z zewnątrz, ale również w środku. Co ważne, zabrudzenia wewnętrzne są zazwyczaj o wiele bardziej szkodliwe, a wręcz niebezpieczne dla urządzenia, niż te powstające na obudowie komputera. Kurz osadzający się między wentylatorem a radiatorem czy stara, zeschnięta pasta termoprzewodząca (czyli masa plastyczna nakładana w komputerach na punkty styku elementów, które silnie się nagrzewają z elementami odprowadzającymi ciepło) mogą doprowadzić do zbyt wysokich temperatur w środku laptopa lub komputera stacjonarnego. Efektem tego może być z kolei przegrzanie układów elektronicznych, głośna praca wentylatora, kłopoty ze stabilnością działania maszyny, a nawet trwałe uszkodzenie sprzętu.Dlatego tak ważne jest profesjonalne, kompleksowe czyszczenie komputera zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Nasza firma zajmuje się skutecznym czyszczeniem komputerów i laptopów. Oczyszczamy każdy element i część urządzenia osobno. Usuwamy starą pastę, po czym nakładamy cienką warstwę nowej pasty srebrzanej lub miedzianej na chłodzony układ (GPU, RAM, mostek północny, CPU), czego efektem jest wypełnienie wszystkich mikronierówności na powierzchni łączenia z radiatorem oraz znaczna poprawa chłodzenia układu.

Wszelkie osady i kurz bezpiecznie, efektywnie usuwamy sprężonym powietrzem oraz specjalnymi, przeznaczonymi do układów elektronicznych, środkami czyszczącymi. Aby zagwarantować Państwu najwyższą jakość wykonanej usługi, każdorazowo po czyszczeniu sprzętu, poddajemy go testom obciążeniowym przez minimum 24 godziny.

A TWÓJ KOMPUTER JAK W ŚRODKU WYGLĄDA?

*W zależności od warunków w jakich pracuje sprzęt i od tego jak często jest używany zalecamy czyszczenie laptopów i komputerów stacjonarnych przynajmniej raz na pół roku.

×

Koszyk