Masz problem z komputerem? Zadzwoń: 786 269 041
Outsourcing IT - stała obsługa dla Twojej firmy
zapytaj o ofertę:
792 861 561
Opole, ul. Kośnego 13/1A (2 minuty od Galerii Handlowej Solaris)
You are currently viewing Naprawa komputerów i laptopów

Naprawa komputerów i laptopów

Naprawa tak skomplikowanego urządzenia, jakim jest laptop, wymaga wiedzy w tym zakresie oraz specjalistycznego sprzętu. Tylko z ich pomocą można przywrócić urządzenie do stanu używalności.
W dużych miastach, takich jak Opole naprawa komputerów jest powszechną usługą i łatwo znaleźć przedsiębiorstwa oferujące szybką rewitalizację sprzętu w atrakcyjnej cenie. Zalicza się do nich także nasza firma. Posiadamy niezbędne doświadczenie w takich przypadkach, co wpływa na fachowość usługi.
Nierzadko awarie sprzętu wynikają z niewłaściwej eksploatacji, ale zdarzają się również takie usterki, na które nie ma się wpływu. Niezależnie od przyczyny, jesteśmy w stanie odnowić powierzone nam urządzenia w najkrótszym możliwym czasie.

Jeśli interesuje Państwa naprawa komputerów Opole jest miejscem, w którym ta usługa jest łatwa do znalezienia. Nasza firma oferuje taką usługę dla całego miasta. Zachęcamy do zobaczenia na zdjęciach poniżej, jak wygląda proces naprawy w wykonaniu naszych specjalistów.

Etap O – Opis płyty

Na zdjęciu widoczna jest płyta główna notebooka HP dv9700. Zdiagnozowana usterka to uszkodzony ChipSet karty graficznej NVIDIA GF8400. Naprawa laptopa polegać będzie na wymianie układu na nowy.

Etap 1

W początkowej fazie renowacji należy usunąć klej, który zabezpiecza cały układ. Dzięki temu można przejść do dalszych czynności. Zdjęcia przedstawiają układ przed oraz po usunięciu kleju.

Etap 2

Posiadana przez nas maszyna do napraw BGA jest niezbędna do naprawy laptopa. Służy do demontażu uszkodzonej płyty głównej, zapewniając odpowiednie do pracy warunki (m.in. temperaturę).

Etap 3

Tak wygląda płyta główna po prawidłowo przeprowadzonym demontażu. W tym przypadku należy jeszcze oczyścić płytę z pozostałości kleju i resztek starego spoiwa.

Etap 4

W tym momencie trzeba przeprowadzić szczegółową, mikroskopową inspekcję płyty głównej celem wykrycia potencjalnych uszkodzeń lub innych nieprawidłowości.

Etap 5

Przygotowanie nowego układu Chipsetu – w tym przypadku osadzona zostanie naprawiona wersja układu. Po tym następuje naniesienie topnika i pozycjonowanie układu. Tak przygotowana płyta ponownie zostanie osadzona w maszynie do napraw BGA.

Etap 6

Naprawa laptopa przechodzi w etap procesu montażu układu.

Etap 7

W tym momencie można dokonać wizualnej inspekcji oraz wstępne pomiary układu.
Etap 8

Wstępne uruchomienie płyty głównej oraz diagnostyka płyty głównej. W celu przetestowania poprawności wykonywania procedur BIOS została użyta karta diagnostyczna. Wcześniej oczyszczono system chłodzenia, wymieniono termopady, wymieniono pastę termoprzewodzącą.

Etap 9

Po przeprowadzeniu wstępnych testów notebook montuje się i umieszcza na stanowisku testowym. W przypadku pozytywnych wyników notebook i matryca zostaną również wyczyszczone, zapakowane i przygotowane do wydania użytkownikowi. Jeśli ma to być profesjonalna naprawa laptopów Opole i jego okolice mogą liczyć na naszą pomoc pod tym względem.

×

Koszyk